טעינה רגילה

טעינת רכבים חשמליים- כל המידע

אם רכשתם רכב חשמלי על מנת לחסוך בהוצאות הדלק, כאשר מחיר הדלק נמצא בשחקים, וכן החלטתם לשמור על איכות הסביבה, עליכם לשנות את ההרגלים הקודמים בין רכב מונע בדלק לבין טעינת רכבים חשמליים.. ראשית, יש להקים עמדת טעינה שמיוחדת לרכבים חשמליים יש לדעת, כי רכב חשמלי אוגר את האנרגיה שלו, באמצעות סוללות שנמצאות בתחתית הרכב. סוללות אלה, דורשות טעינה ממש כמו כל מכשיר חשמלי. 
על מנת לטעון את הרכב החשמלי, יש לחבר אותו לעמדת טעינה. העמדה עצמה, היא בעלת שקע או כבל שמאפשר חיבור לרכב.  אם אתם מעוניינים להתקין עמדת טעינה קבועה לרכב החשמלי שלכם, יש לתכנן נכון את המיקום המדויק. לשם כך, ישנן חברות העוסקות בתחום, כך שיש לקבוע עם נציג החברה אשר יגיע עד לביתכם, ייעץ וימצא עבורכם את המיקום האידיאלי להתקנת עמדת הטעינה לרכב החשמלי שלכם.

האם ישנם סוגי טעינות שונות לרכבים חשמליים?

ישנן עמדות טעינה רכבים חשמליים שהם חד פאזיות ויש של תלת פאזיות. יש לספק את המתח המתאים לרכב החשמלי, בהתאם לאופי המערכת של עמת טעינה. ניתן לדוגמא להתקין מערכות טעינה לרכב בבית פרטי וכן, בבנייני מגורים שהם בעלי חניון משותף וכן, במקומות ציבוריים. ניתן למצוא עמדות טעינה שהיא ופר מהירה הנקראת MODE 4 . 
זוהי עמדה קבועה מסוג DC שממירה זרם מסוג AC לזרם מסוג DC, בתוך עמדת הטעינה עצמה מבלי שתזדקק לעזרה חיצונית. זוהי עמדה מאוד עוצמתית אשר דורשת תשתית רחבה, כך שעמדות סופר מהירות מסוג זה, ניתן למצוא בעמדות ציבוריות המטעינות רכבים חשמליים כמו בערים מרכזיות בארץ ובעוד מרחבים ציבוריים.

מהי העלות של טעינת רכבים חשמליים?

עלות של טעינה רכבים חשמליים היא נושא חשוב למי שרכש או שעומד לרכוש רכב חשמלי. גם כאשר מחירי החשמל נמצאים בעליה, עדיין זה הרבה יותר זול מאשר צריכת דלק. לפי החישוב, ההבדל בין תדלוק בדלק לבין טעינה חשמלית של רכב  הוא פי 14 וכן, שימו לב להבדל בין המחירים של טעינה בעמדה הביתית, לבין טעינה בעמדות ציבוריות. במידה ויש ברשותכם עמדה ביתית, יש לחשב את צריכת החשמל לפי יחידות מדידה הנקראות קוט"ש (קילוואט לשעה). כמו כן, רכב חשמלי נוסע ממוצע, 5.5 ק"מ לקוט"ש אחד, כך שהעלות הממוצעת של טעינה לרכב חשמלי אשר טוענים באמצעות עמדת טעינה ביתית, הוא 10 אג' לכל קילומטר.
כאשר מדובר על טעינת רכבים חשמליים בעמדות טעינה ציבוריות, העלות תהיה יקרה יותר, מה שעשוי להיות הכרחי, אם יוצאים לטיולים ארוכים, כך שתוכלו להיות שקטים, שתמיד תמצאו עמדות טעינה במקומות מסוימים שנמצאים במסלול הטיול שלכם.

היכן תוכלו למצוא עמדות טעינה ציבוריות לרכב החשמלי שלכם?

היום באפליקציות בטלפון החכם, כגון WAZE או GOOGLE MAPS, תוכלו למצוא את המיקום של עמדות טעינה ציבוריות לרכבים החשמליים. מומלץ כי תבדקו את הזמינות של עמדות הטעינה הציבוריות. ישנן אפליקציות, אשר באמצעותן ניתן לבדוק את זמינות העמדות. לרוב עמדות טעינה ציבוריות לרכבים חשמליים, ניתן למצוא בחניונים ציבוריים, בתי מלון, מתחמי קניות, מגדלי משרדים וכן, בכבישים בינעירוניים. יש לציין כי ישנן גם תחנות דלק שיש בהן עמדות טעינה לרכבים חשמליים.
לסיכום –  מדובר בחיסכון ונוחות, היות ואתם לא צריכים להיות ליד הרכב בזמן הטעינה, כך שניתן להטעין את הרכב במהלך הלילה. הרכבים החשמליים מתוכננים להיטען ללא השגחה והם אף ננעלים בזמן הטעינה. תוכלו לקום בבוקר ולנהוג ברחבי הארץ כאשר הרכב שלכם טעון, ומבלי לדאוג למחירי הדלק שעולים חדשות לבקרים.

מחפשים טעינה לרכבים חשמליים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
היי הגעתם לשיראל סולאר,
כיצד אוכל לעזור?